Robert Solga
foto: Barbara Bogacka, www.barbarabogacka.com

 

Robert Solga, radca prawny, wspólnik

Na potrzeby tej notki usiłowałem przypomnieć sobie, kiedy skończyłem studia prawnicze. Z dużym trudem przypominałem sobie, że było to w 1997 roku. Ponieważ pracowałem w kancelarii już na ostatnim roku studiów, mam za sobą 20 lat kariery zawodowej.

Własną kancelarię prowadzę od 2004 roku, od 2010 roku w formie spółki.

Na przestrzeni tych lat zdobyłem doświadczenie we wszystkich chyba dziedzinach związanych z prowadzeniem biznesu w Polsce.

Od kilku lat koncentruję swoją działalność na trzech zasadniczych obszarach:

  • zajmuję się prawem nieuczciwej konkurencji, w szczególności w zakresie tajemnicy przedsiębiorstwa i zakazu konkurencji,
  • pomagam przedsiębiorcom w prowadzeniu bieżącej działalności i rozwoju,
  • negocjuję warunki wystąpienia wspólników ze spółek, doradzam w sporach między wspólnikami, reprezentuję spadkobierców w sporach ze spółką.

Możesz poznać mnie lepiej zaglądając na mojego bloga Tajemnica Przedsiębiorstwa lub słuchając mojego Podcastu.

Dużą zawodową satysfakcję sprawia mi skuteczne rozwiązywanie problemów klientów. Jeszcze bardziej jednak cenię sobie taką współpracę, w której udaje się problemom zapobiegać.  Moim podstawowym celem jest doradzanie klientom, jak problemów unikać i jak prowadzić biznes bezpiecznie, a spory rozwiązywać szybko i najlepiej polubownie.

Lubię też prowadzić szkolenia, wpisują się mocno w moją chęć edukowania przedsiębiorców przed szkodą. Niestety ostatnio na taką działalność mam coraz mniej czasu.

Być może rozpoznasz po czerwonych parapetach, że zdjęcia naszego zespołu zostały wykonane w Nikiszowcu. To nie jest przypadek. Jestem ze Śląska i jestem dumny z tego regionu. Ma za sobą wspaniałą historię, a przed sobą wielką przyszłość.

 Chociaż jesteśmy kancelarią lokalną, dzięki potędze internetu, mamy klientów z całej Polski.

Masz jakiś problem prawny do rozwiązania? Po prostu napisz: robert.solga@solga.pl. Odpowiem.

 

Moje pasje to żeglarstwo i fotografia. Kolekcjonuję radia lampowe Loewe Opta Hellas.