Dorota Klich wspólnik Kancelaria Robert Solga i Wspólnicy

Dorota Klich, radca prawny, wspólnik

Jestem absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W ramach programu Socrates studiowałam również na Uniwersytecie w Tilburgu w Holandii.

Pracę zawodową rozpoczęłam w roku 2000 w Kancelarii Radcy Prawnego, świadczącej pomoc prawną dla przedsiębiorców. W 2005 r. uzyskałam tytuł zawodowy radcy prawnego. W latach 2006 – 2010 prowadziłam własną indywidualną Kancelarię Radcy Prawnego. Od roku 2010 jestem wspólnikiem w kancelarii Robert Solga i Wspólnicy.

Od początku pracy zawodowej zajmowałam się przede wszystkim obsługą prawną przedsiębiorców. Aktualnie współpracuję z firmami działającymi w różnych branżach, m.in. zajmującymi się obrotem wyrobami medycznymi, robotami budowlanymi czy oferującymi usługi i produkty dla górnictwa. Posiadam również doświadczenie we współpracy z firmami oferującymi usługi w zakresie leasingu i obrotu wierzytelnościami.

Lubię poznawać produkty Klientów i nie boję się zagadnień technicznych. M.in. z tego powodu moją pasją zawodową jest Prawo zamówień publicznych, gdzie kwestie techniczne i formalnoprawne są ze sobą mocno związane. Nie można przecież przekonać Krajowej Izby Odwoławczej, że oferta Klienta jest zgodna z wymaganiami Zamawiającego, jeżeli nie wie się, jak działa produkt Klienta.

Preferowane przeze mnie zakresy praktyki zawodowej to prawo zamówień publicznych, prawo umów, prawo pracy oraz przekształcenia, połączenia i podziały przedsiębiorstw. Prowadzę obsługę prawną również w języku angielskim.

Jestem właścicielką psa Miśka i o psach mogę rozmawiać godzinami, zwłaszcza o reprezentantach rasy mieszanej, których jestem zdecydowaną zwolenniczką.

kontakt: dorota.klich@solga.pl

tel. 32 253 09 99